LIDO atvēra pirmo drive-through vietu Latvijā

Tagad LIDO atpūtas centrā var nopirkt maltīti neizkāpjot no automašīnas. Ēdienu pasūtīšana un saņemšana notiek speciāli aprīkotā vietā un aizņem maz laika – ideāls risinājums pandēmijas periodā.

Read More

Vienkāršāka kases sistēmas lietošanas pārtraukšanas kartība

Lasiet VID paziņojumu. Lūdzam OBLIGĀTI ziņot arī UCS servisa dienestam (rakstot uz e-pastu service@ucs.lv) par kases sistēmas darbības apturēšanu un atsākšanu.

Read More

Kā organizēt korporatīvo ēdināšanu

Daudzi lieli uzņēmumi aizdomājas par ēdināšanas organizāciju darbiniekiem, turklāt tā ir svarīga korporatīvās kultūras daļa, komfortablu darba apstākļu izveide un organizācijas tēla nostiprināšana.

Read More

Trīs drosmīgie Maskavā: biznesa stundas no restorāniem, kuri atvērās krīzes laikā.

Jauno restorānu vadītāji dalās ar savu izdzīvošanas pieredzi COVID laikā.

Read More

Ko pasaules restorānu vadītāji sapratuši no 2020. gada krīzes pieredzes?

Krīzes laikā izšķiroša loma jebkurā biznesā ir jaunām, neparastām idejām, lēmumu pieņemšanas ātrumam un elastībai. Esam apkopojuši nozares risinājumus no atzītiem restorānu tirgus ekspertiem.

Read More

Rīgā atvērti jaunie KFC restorāni

Rīgā atvērti divi jaunie KFC restorāni ar r_keeper restorānu vadības un uzskaites sistēmu.

Read More

r_keeper pašapkalpošanās kioski

Lai palielinātu apgrozījumu apjomu un ieņēmumus ātrās ēdināšanas restorānos, palīdz risinājuma komplekss: r_keeper programmatūra kopā ar pašapkalpošanās terminālu. Tas ir labs risinājums arī klientu pasūtījumu automatizācijas procesam un piedāvātas produkcijas reklāmas izvietošanai.

Read More

Kā aprēķināt ēdiena pašizmaksu?

Kad restorāns saprot, kā veidojas konkrētā ēdiena izmaksas, viņš var meklēt veidus, kā to samazināt un palielināt iestādes peļņu. Pastāstīsim par populārākajām izmaksu aprēķināšanas metodēm.

Read More

Palīdzība viesmīļiem: funkcijas, par kurām ir jāzina

Šajā rakstā mēs pastāstīsim par vērtīgām r_keeper sistēmas funkcijām, kuras palīdzēs viesmīļiem darbā.

Read More

Kā veikt inventarizāciju un ko iesākt ar tās rezultātiem?

Inventarizācija nebūs lietderīga, ja iestādē veic to “ķeksīša” pēc, neanalizējot rezultātus. Mēs sastādījām aptuveno inventarizācijas plānu restorānam, izmantojot StoreHouse programmu un atzīmējām, kam vajag pievērst uzmanību pirms un pēc pašas procedūras.

Read More