Mākslīgā intelekta integrācija ar r_keeper.

Datums: 26.02.2021

2020.gada rudenī, UCS partneris, uzņēmums Carbis, pabeidza strādāt pie unikāla projekta – mākslīgā intelekta (redzes) integrācijas Skala Vision ar r_keeper kasi. Kā tas strādā un palīdz uzlabot servisa kvalitāti, par to mūsu rakstā.

Risinājums ir piemērots priekš ēdnīcām un citām brīvas plūsmas restorānu koncepcijām: video atpazīšanas sistēma Skala Vision nosaka, kādus ēdienus un dzērienus uz paplātes ir uzlicis klients un kasē noformē pasūtījumu. Kasierim atliek tikai pieņemt apmaksu.

Skala Vision risinājumu pamatā ir neironu tīkli un speciāli algoritmi, kuri atpazīst ēdienus, dzērienus, preci iepakojumos un to daudzumu. Kad klients novieto paplāti kameras redzeslaukā, kasieris kasē uzspiež pogu “atpazīt”, sistēma nosaka, kādas pozīcijas klients ir izvēlējies un noformē pasūtījumu, bet kasieris tad aprēķina klienta pasūtījumu ērtā veidā. Lūk, kā tas strādāja PIR EXPO 2020 izstādē.

Apkalpošanas laiks samazinās gandrīz uz pusi: ja kasieris ievada ēdienus kasē un saņem apmaksu 20-40 sekunžu laikā, tad mašīna nosaka ēdienus uzreiz, bet uz pārbaudi un apmaksu aiziet 10-20 sekundes. Tas ir īpaši vērtīgs aizņemtajās stundās un priekš iestādēm, kuras izmanto 2 un vairāk kases.

Programmatūras izstrādei un testēšanai, kas savieno Skala Vision moduli ar r_keeper 7 kases aparātu, Carbis komandai prasīja apmēram pusgadu, bet pati sistēma iestādē tiek uzstādīta tikai vienas stundas laikā. Vienīgais papildu aprīkojums, kas restorānam būs vajadzīgs, ir parasta tīmekļa kamera. Sistēmas palaišana kasē neprasa papildu darbības no personāla puses un speciālu uzstādījumu : mašīnai ir pietiekami ieraudzīt katru ēdienu apmēram 20 reižu, lai “atcerētos” un pareizi identificētu turpmāk.

Pirmajiem novērtēt darba spējas piedāvāja Maskavas Fizikas un tehnikas institūta studentiem. Skala Vision jau strādā universitātes ēdnīcā.

  1. Klients pēc ēdienu izvēles novieto paplāti zem kameras kases zonā;
  2. Vienīgais papildus aprīkojums, kurš būs nepieciešams restorānam – parasta kamera;
  3. Datora redze nosaka ēdienus uz paplātes;
  4. Un nodod datus uz kases sistēmu. Kasieris veic labojumus, ja tas ir nepieciešams.

Tagad mašīnas redze palīdz kasieriem un samazina apkalpošanas laiku 40 kasēs 15 iestādēs. Pagaidām projekti strādā testa režīmā. Turpmākajos Skala Vision plānos – mašīnas redzes integrācija pašapkalpošanās kioskos.